Festyn Rodzinny

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny,

który odbędzie się 02.06.2015 r. od godz.17.00 do 19.30

na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie

Szkoła Podstawowa w Drzonkowie Mistrzem Polski w Tenisie Stołowym

W Rawie Mazowieckiej w dniach 21-23.05.2015r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski SZS Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Szkołę z Drzonkowa reprezentowali Andrzej Kopecki i Jakub Krzywniak. Najpierw odbyła się faza eliminacyjna – grupowa . Chłopcy pokonali w niej reprezentantów szkół podstawowych z: Olsztyna 3:0, Strzelina 3:1, Czerwonki 3:0. Wygrywając swoją grupę eliminacyjną w ćwierćfinale pokonali ekipę z Rzeszowa 3:1. W półfinale spotkali się z gospodarzami turnieju z Rawy Mazowieckiej, zwyciężając 3:1. Nadszedł czas finału. Konkurentem była szkoła z Warszawy. Po ładnej i ciężkiej walce Andrzej z Jakubem pokonali przeciwników 3:1, zostając najlepszą Szkołą Podstawową w Polsce.
GRATULUJEMY!

Lubuski Konkurs Recytatorski

 21 maja 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej odbyły się przesłuchania prezentacji wojewódzkich Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs odbywa się w ramach programu PRO ARTE realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Do konkursu zakwalifikowało się 124 recytatorów z całego województwa lubuskiego.

Po wysłuchaniu 41 recytatorów w I kategorii wiekowej rada artystyczna przyznała tytuły laureata
8 wykonawcom, wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Hania Kaczmarczyk z klasy 1a. W drugiej kategorii wiekowej – Maja Krzyżanowska została wyróżniona.Gratulujemy!

XVI MISTRZOSTWA ZIELONEJ GÓRY W BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

5 maja 2015 roku Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji ,,Dom Harcerza” w Zielonej Górze zorganizowało XVI Mistrzostwa Zielonej Góry w Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego . Były to jednocześnie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym . Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznej jazdy rowerem. W turnieju uczestniczyło 9 szkół podstawowych . Szkoły reprezentowały czteroosobowe drużyny. Nasza drużyna w składzie: Patrycja Świat kl.VIb, Jakub Krzywniak kl.VIb, Daniel Gręzicki kl.Va, Jagna Prętka kl.IVa zajęła I miejsce, tym samym dostała się do zmagań finałowych, które odbyły się 8 maja br. w Zielonej Górze. Każdy uczestnik eliminacji musiał rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego, wykonać zadanie praktyczne tj. jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowym i torze przeszkód oraz wykonać zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po drugich zmaganiach nasi zawodnicy ponownie wypadli bardzo dobrze plasując się na I miejscu, tym samym uzyskując awans do finału wojewódzkiego. Najlepiej ze wszystkich uczestników wypadł Jakub Krzywniak , który uzyskał maksymalną liczbę punktów z testu, a Daniel Gręzicki bezbłędnie przejechał miasteczko ruchu drogowego i łezkę. Dziękujemyp. Sylwii Nawrockiej za fantastyczne całościowe przygotowanie uczniów,  p. L.Gajewczyk za przygotowanie drużyny z I pomocy przedmedycznej a mamie Jagny Prętkiej za zasponsorowanie drużynie t­shirtów. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach!

brd

 

 

„Wiem co jem i do tego ruszam się”

7 maja 2015r. rozpoczęliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie ogólnoszkolną debatę na temat zdrowego odżywania,wypowiadając sprzeciw śmieciowemu jedzeniu i wynikającej z tego otyłości. W związku z tym zaprosiliśmy 22 studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, członków a dokładnie członkinie Akademickiego Koła Przyjaciół Dzieci, które pod opieką Pani doktor Mirosławy Nyczaj–Drąg przeprowadziły w klasach I – III warsztaty edukacyjne o tematyce prozdrowotnej. Różnorodność tematów, właściwy dobór metod i form spowodowały, ze ponad 200 uczniów klas młodszych aktywnie uczestniczyło w lekcjach. Podczas zajęć dzieci robiły pyszne sałatki, poznawały piramidę zdrowia, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Bardzo ciekawym momentem, który zachęcił najmłodszych do nauki tańca była ZUMBA odtańczona na długich przerwach pod kierunkiem zgrabnych studentek naszej zielonogórskiej uczelni. Dziękując i żegnając przyszłych nauczycieli uczniowie prosili o następne spotkania, umawiając się na przyszły rok szkolny. Dziękujemy serdecznie i prosimy o kolejne odwiedziny.

Jolanta Poprawska – organizator

 

Konkurs pt. ” Jan Paweł II moim Nauczycielem i Mistrzem „

24 kwietnia 2015 r. w Sali Centrum Jana Pawła II, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, w Zielonej Górze odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie pt. ” Jan Paweł II moim Nauczycielem  i Mistrzem „,. Z naszej szkoły nagrodzone zostały:

Julia Moszkowicz     –   I miejsce      -  kategoria plastyczna – medal

Kinga Lachowicz      -   I miejsce      -  kategoria plastyczna – medal

Paulina Gładka         –   II miejsce     -  kategoria plastyczna – medal

Weronika Kuchta      - Wyróżnienie- kategoria plastyczna –rysunek  

    Uczniowie otrzymali nagrody: ciekawe upominki i dyplomy, które rozdano w przepięknej atmosferze, pełnej powagi, potem zostaliśmy wspaniale ugoszczeni i zaproszeni do słodkiego poczęstunku. Na zakończenie oglądaliśmy i podziwialiśmy prace uczestników konkursu w trzech kategoriach. Z wielkim zainteresowaniem oglądnęliśmy nagrodzone prezentacje multimedialne. Była to już szósta edycja konkursu, czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun: Beata Drgas i Marzena Jakubowska

20150424_11263020150424_112617

Savoir – vivre- sprawdź się :-)

Savoir – vivre, po francusku dosłownie „umieć żyć”- sprawdź się.

W związku z Tygodniem Dobrych Manier, zachęcamy do wzięcia udziału w internetowym konkursie skierowanym do naszych uczniów. Zapraszamy do zabawy również rodzinkę :-)

Internetowy konkurs

Złoto i brąz w finale wojewódzkim!

21 kwietnia 2015 r. w  Kostrzynie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział po 8 najlepszych drużyn chłopców i dziewcząt. Drużyny, które dotarły na ten szczebel rozgrywek musiały przejść eliminacje gminne, ośrodkowe, powiatowe, rejonowe oraz półfinały wojewódzkie. Wśród najlepszych drużyn naszego województwa znalazły się reprezentacje SP Drzonków. Chłopcy z Drzonkowa okazali się najlepsi, zdobywając złote medale i tytuł mistrza województwa, dzięki temu uzyskali awans na Mistrzostwa Polski (Rawa Mazowiecka, 21-23.05.2015) SP Drzonków reprezentowali: Kopecki Andrzej, Krzywniak Jakub. Wielkie brawa należą się również dla: Julii Dobrowolskiej i Pauliny Gładkiej – SP Drzonków, które wywalczyły brązowe medale.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w turnieju brali udział między innymi – Mistrz Polski Młodzików, reprezentant kraju Samuel Kulczycki oraz wielu czołowych młodzików i młodziczek naszego województwa. Wszyscy w/w uczniowie są zarazem zawodnikami ZKS-u Drzonków i są uczestnikami projektu „Moim hobby jest sport” dofinansowanym przez Miasto Zielona Góra. Gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Polski!

P.S.

Test sprawnościowy dla kandydatów do klasy sportowej

Uprzejmie informujemy, że w naszej szkole,  22.04.2015 r. o godz.17.00 na sali gimnastycznej odbędzie się test sprawnościowy dla kandydatów do I klasy sportowej w roku szkolnym 2015/2016. Do testu przystępują dzieci, których rodzice wcześniej złożyli deklarację.

Świąteczne życzenia

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności. Niech symbol Boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia.
Wesołych Świąt!

paula kołacka ocean 4b

 

Wielkanoc kartka wielkanocna oliwia mróz 4b