NAJPIĘKNIEJSZE BUKIETY JESIENI

Już po raz trzeci w PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ w DRZONKOWIE

rozkwitły dla naszych nauczycieli z okazji ich święta NAJPIĘKNIEJSZE BUKIETY JESIENI.

Coroczny szkolny konkurs cieszył się ogromną popularnością, gdyż z roku na rok przybywa nam tych pięknych bukietów.

Widać, że nasze dzieci mają serca pełne wdzięczności i wyczulone na piękno otaczającego nas świata.

Bardzo cieszy ich kreatywność, zaangażowanie i radość, którą chętnie dzielą się z innymi.

Dziękujemy i życzymy im samych dalszych sukcesów.

                                                                                                    Grono pedagogiczne.

PSP Drzonków- Najpiękniejszy bukiet jesieni

CO SIĘ DZIEJE NA PLASTYCE…

CO SIĘ DZIEJE NA PLASTYCE

ŚWIAT MODY… nie tylko ożywia PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, ale również nasze lekcje tryskają kreatywnością dziewcząt i chłopców naszej szkoły  …

TEATR… na lekcjach plastyki próbujemy konkurować z zajęciami pani Ewy Robak. Czy mamy jakieś szanse w tej dziedzinie sztuki?

 EKSPRESJA… czyli mój ślad w sztuce, to temat lekcji w klasie szóstej, zobaczmy czy uczniowie naprawdę potrafili ją wyrazić!

Pasowanie na ucznia

9 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Swoje święto obchodziły pierwszaki, które zostały przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie. Egzamin zdały celująco. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwolą wymazać ze wspomnień tej uroczystości. Wszyscy zaproszeni goście  byli zachwyceni postawą nowych uczniów. Pani dyrektor Jolanta Szlachetka wielkim ołówkiem dokonała pasowania, a pan Mariusz Zalewski, Wójt Gminy Zielona Góra przygotował na tę okazję małe upominki dla każdego ucznia. Ciepłe słowa jakie padły z ust zaproszonych gości  sprawiły, że uśmiech pojawił się nie tylko na twarzach pierwszaków, ale i ich Rodziców. Życzymy wszystkim samych sukcesów  i wielu powodów do dumy.

Zobacz zdjęcia

Zakończenie akcji Pola Nadziei

    Od 4 lat w naszej szkole organizujemy sprzedaż cebulek żonkili jednocząc się,  z osobami chorymi w Hospicjum w Zielonej Górze. Pola Nadziei realnie pomagają ludziom w zaawansowanej, nie poddającej się leczeniu przyczynowemu chorobie nowotworowej. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie i Publicznego Gimnazjum  w Drzonkowie dobrze znają ten trudny temat. Panie Marzena Jakubowska, Beata Drgas prowadzą lekcje prezentując film i omawiając trudy hospicyjnej rzeczywistości. Pani Anna Adamcio-Bezaniuk i Małgorzata Kozłowska również nieustannie motywują nas do działania. W naszej szkole po raz kolejny działy się cuda. UWAGA! SPRZEDALIŚMY 3600 KWIATOWYCH CEBULEK! Rekord ubiegłoroczny -1700 poprawiliśmy o 1900 cebulek! CUD! To co wydarzyło się w naszej szkole to dowód, że do tworzenia Pól Nadziei trzeba dobrze przygotować grunt ! Nie tylko w znaczeniu przekopania rabatki, ale przede wszystkim grunt w sercu. Ile trzeba mieć w sobie dobra, żeby kupić jedną cebulkę żonkila przeznaczając na to swoje oszczędności 10 x 10 groszy. Ogrom! Spotkaliśmy również uczniów, którzy sprawili prawdziwą niespodziankę przychodząc na „zakupy” po np. 200 cebulek i dzierżąc w ręku spis osób, od których przyjęły zamówienia. Nina Łukaszewicz, Kamila Rypson, Natalia Krakowiak, Jagna Prętka, Kinga Szczygieł, Laura Biernat, Iga Dąbrowska, Zuzanna Wałecka, Piotr Pisański przeprowadzili akcję                  w rodzinie i u sąsiadów – prowadząc lokalne Pola Nadziei. Rodzice podczas szkolnych zebrań też kupowali cebulki żonkili i motywowali swoje dzieci do podjęcia aktywności w tym zakresie. Trzeba mieć duże serce, żeby  w tak młodym wieku myśleć o innych! Wiemy, że macie w sobie ogromną wrażliwość, wiemy też, że co roku będziecie zarażać Polami Nadziei kolejne osoby. W ramach promowania akcji pani Małgorzata Kozłowska przyjęła  zaproszenie pana redaktora Andrzeja Nawrockiego i na antenie Radia Zachód opowiadała co oznacza hasło  GRUNT TO PRZYGOTOWAĆ GRUNT DO AKCJI POLA NADZIEI i jak to się robi w naszej szkole.

            26.09.2014r pojechaliśmy do hospicjum, aby pracownicy w obecności pani dyrektor Anny Kwiatek przeliczyli zgromadzone w puszkach pieniądze. Wszyscy byli pod wrażeniem. Pani Dyrektor wyraziła się w ten sposób: „Gdy przychodzą ludzie z różnych placówek i pytają ile na początek mają wziąć cebulek, może 100? Odpowiadam: „Jedźcie do Drzonkowa i zapytajcie jak się to robi!”

            Dziękujemy wszystkim: Dyrekcji, Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Wszystkim Pracownikom Szkoły. Każdy wykazał wrażliwość i poświęcił czas. Uczniowie klasy 6b przez kilka kolejnych dni sprzedawali cebulki żonkili podczas długich przerw. Asia Serniak, Wiktoria Lagiera, Martyna Brzezińska, Kacper Mróz pojechali w sobotę 27.09.2014 do Zielonej Góry na uroczystą część akcji Pola Nadziei, aby przed Palmiarnią posadzić cebulki żonkili. Można by długo wyliczać. Wszyscy jesteście ważni. Relacja fotograficzna na stronie szkoły.

            A na wiosnę znowu będziemy optymistycznie nastawieni do życia, gdy w naszych ogrodach zakwitną „Pola Nadziei”

Zobacz zdjęcia

                                                                                   

Nasi sportowcy znów najlepsi!

W Sulechowie(26.09.2014r.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, odbyła się uroczysta gala podsumowująca zmagania Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2013/2014 na szczeblu Powiatu Zielona Góra. Miło nam poinformować, że w gronie zwycięzców znalazła się nasza szkoła, która zwyciężyła w klasyfikacji szkół wiejskich. Natomiast w gronie wyróżnionych znalazł się nasz nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Sroczyński, który na zakończenie  otrzymał z rąk Starosty podziękowania za wieloletnią koordynację LOM na szczeblu Ośrodka Zielona Góra. Od roku szkolnego 2014/2015, Szkoła Podstawowa w Drzonkowie będzie uczestniczyć w zmaganiach LOM w nowym rejonie, tj. powiatu grodzkiego Miasta Zielonej Góry. Gratulujemy uczniom, nauczycielom oraz liczymy na podobne sukcesy w bieżącym roku szkolnym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sekcja Ju-Jitsu „TORA” w Drzonkowie

Zapraszamy dziewczęta i chłopców od 6 roku życia do rozpoczęcia wspaniałej przygody ze sportem!!!

Oferujemy:

- świetną atmosferę

- dobrą zabawę 

- fachowe treningi techniczne na różnego rodzaju sprzęcie oraz macie

- organizujemy różnego rodzaju obozy letnie oraz zimowe, wyjazdy integracyjne oraz różnego rodzaju seminaria

 - nasi zawodnicy uczestniczą w zawodach i turniejach na terenie całego kraju jak i za granicą, zdobywając najwyższe stopnie podium! 

 Zajęcia prowadzą:

Sensei Radosław Tomiak 2 DAN 

  oraz 

Sensei Tomasz Tomiak 1 DAN

 Bracia bliźniacy, zawodnicy kadry narodowej  IMAF – Polska (Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki). 

Mają na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych jak i trenerskich. Podopieczni SOKE Eugeniusza Sikory, posiadającego 10 DAN!

Są aktualnymi mistrzami Polski i Europy!!! Ich zawodnicy zdobywają wiele medali na zawodach krajowych  jak i międzynarodowych!

Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci zainteresowanych rozpoczęciem przygody w naszym klubem odbędzie się 07.10.2014r o godzinie 15:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie! 

Zielonogórskie Centrum Ju-Jitsu KOBUDO

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Kontakt: 

Sensei Radosław Tomiak: tel. 691871826

Tomiak.logistics@wp.pl

Sensei Tomasz Tomiak: tel. 723404016

Zaproszenie

Wychowawcy świetlicy, Klub Krótkofalarski SP3PJE z Drzonkowa, wraz ze Stowarzyszeniem „Dobry Start” w Drzonkowie, oraz żołnierze z Jednostki Strzeleckiej 3006 w Nowej Soli zapraszają chętne dzieci i rodziców w dniu 11.10.14 (sobota), o godzinie 10:00 – 15:00, na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie, na imprezę integracyjno-środowiskową „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”. Dzieci będą mogły wykazać się znajomością orientacji w terenie w zabawie terenowej „Poszukiwanie spadochroniarza z niespodzianką”.
Zaś wszyscy chętni i odważni ojcowie, w stroju sportowym, będą mogli powalczyć w zawodach pod hasłem „tatusiowie sprawni jak żołnierze” o puchar prezesa klubu (spokojnie, w wersji light): rzut granatem do celu, bieg w pełnym oporządzeniu (na zaliczenie, nie na czas), wykonanie telefonem polowym łączności z zapytaniem o pozwolenie na strzelanie, strzelanie do celu.
Szykuje się mnóstwo dobrej zabawy.
Chętne mamusie prosimy o upieczenie domowego ciasta.
Każdy z uczestników może przynieść ze sobą dobry humor, kiełbasę i pieczywo; będzie możliwość skorzystania z grilla. Organizatorzy zapewniają pieczone ziemniaki, kawę, herbatę i napoje dla dzieci.
W razie deszczowej pogody, impreza nie odbędzie się.
O innych atrakcjach uczestnicy dowiedzą się na miejscu

Biegi przełajowe

23 września 2014 r, w PSP w Ochli odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Rywalizowali zawodnicy ze szkół z Ochli, Drzonkowa, Przylepu i Zawady. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w rywalizacji klas czwartych i piątych i szóstych.

Wyniki:
*klasy czwarte – dziewczęta
1m. Natalia Sadecka 4c
5m. Zuzanna Sroczyńska 4a
6m. Kinga Szczygieł 4c

*klasy czwarte – chłopcy
3m. Mateusz Metrykowski 4c

*klasy piąte – chłopcy
2m. Kamil Buczko 5b
5m. Maksymilian Wychowałek 5a
6m. Tomasz Gałach 5a

*klasy szóste – dziewczęta
1m. Martyna Stempień 6a
6m. Daria Kiderys 6a

GRATULUJEMY!!!

K.L.

Jedna cebulka za jedną złotówkę

Nasza szkoła od 4 lat współpracuje z Hospicjum w Zielonej Górze uczestnicząc w akcji POLA NADZIEI. Od poniedziałku (15 września) do środy (17 września) podczas długich przerw, w holu przed biblioteką będą sprzedawane cebulki żonkili i tulipanów.Również podczas zebrań z rodzicami można będzie zakupić cebulki kwiatów przed sekretariatem szkoły. W tym roku również chcielibyśmy pomóc osobom przebywającym w Hospicjum. Dochód z kampanii przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego, środków opatrunkowych i leków. Sprzedajemy cebulki żonkili dla zielonogórskiego  hospicjum, ale co jest równie ważne, rozmawiamy. Poruszamy tematy trudne, bardzo trudne. Nauczyciele przeprowadzają lekcje o hospicyjnej codzienności. W ich efekcie dzieją się cuda. W ogrodach uczniów zakwitają coraz większe pola nadziei. Wzrasta nasza świadomość. Mamy nadzieję, że również w tym roku tak będzie.

Uczniowie PSP w Drzonkowie

Współorganizatorki kampanii: Małgorzata Kozłowska

Anna Adamcio- Bezaniuk

Marzena Jakubowska

Beata Drgas

Oferta kursu językowego

SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH BIG BEN

Zapraszamy do skorzystania z oferty kursów:

  • języka angielskiego

organizowanych przez Szkołę Języków Obcych Big Ben

Kursy odbywać się będą w Publicznej Szkole Podstawowej w Drzonkowie w godzinach popołudniowych ( 15:00- 17:00).

  • Zajęcia odbywają się  dwa razy w tygodniu po 50 minut
  • opłata miesięczna 75 zł
  • grupy 8- 12 osobowe
  • możliwość zakupu podręczników w atrakcyjnych cenach
  • uczestnik kursu otrzyma dyplom na koniec zajęć potwierdzający udział w zajęciach językowych na danym poziomie
  • możliwość kontynuowania kursu w czasie wakacji na OBOZIE JĘZYKOWYM termin obozu 10- 19 lipca 2015 r.

Zapisy na pierwszym zebraniu z rodzicami lub tel. 68 323 60 60, tel. kom. 501 55 76 55, e- mail: nauka@bigben.zgora.pl