Zakończenie roku szkolnego

Informujemy,że zakończenie roku szkolnego odbędzie się 27.06.2014 r. o godz, 9.oo

AUTOBUS NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS I – V

DOWOZY NA GODZ. 9.00

Dowozi P. Bogdan:

8.35–Książ

8.40– Barcikowice D. Zatonie

8.45 – Marzęcin

Dowozi P. Mundek:

7.05– Barcikowice M.

7.10– Jarogniewice

7.15–Radwanów

7.20–Broniszów

7.40– Ochla

7.45–Kiełpin

Dowozi P. Jarek:

8.30–Nowy Kisielin

8.35–Stary Kisielin

8.45– Ługowo

8.50– Sucha

ODWOZY O GODZ. 10.00

P. Bogdan:

Zatonie, Marzęcin, Barcikowice D. Książ

P. Mundek:

Kiełpin, Ochla, Radwanów, Broniszów, Jarogniewice,

Barcikowice M.

P. Jarek:

Sucha, Ługowo, Kisielin

Wrażenia ze szkolnego festynu

We wtorek, 17.06.2014 r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn, podczas którego na wszystkich czekało mnówstwo atrakcji. Dla rodziców najważniejszym punktem był zapewne występ własnego dziecka, a że było ich sporo, na pewno każdy był zadowolony. Dzieci pięknie tańczyły, śpiewały, recytowały, grały, stepowały, a każdy jak umiał najlepiej. Głodni mogli się posilić przy stanowisku Publicznego Gimnazjum, gdzie czekały pyszności za euro. Na szczęście można było płacić polską walutą, tylko trzeba było kupić stworzone na potrzeby festynu specjalne euro. Każdy uczył się przeliczać, zamawiać jedzenie po niemiecku, bo pan Tomek Skrzypczak inaczej nie  wydawał posiłku :-) Było także  pyszne domowe ciasto, malowanie buziek i specjalna atrakcja dla chłopców- Jednostka Strzelecka  JS3006 z Nowej Soli .Być przez chwilę żołnierzem, trzymać prawdziwy karabin, ubrać specjalną maskę- super! Na Kiermaszu Rozmaitości można było  kupić za dwa złote prawdziwe skarby, był również kiermasz używanych   podręczników  , wystawa hobbystów i kącik sprawnościowy. Jednym zdaniem dla każdego coś dobrego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które wyzwolą miłe wspomnienia :-)

Zobacz zdjęcia 

Spotkanie rodziców przyszłych klas pierwszych

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie zaprasza rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w I klasie w  roku szkolnym 2014/2015, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w szkole 25.06.2014 r. o godz. 17.00.

MINITURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

10 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się Gminny Miniturniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięły udział cztery pięcioosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z terenu naszej gminy /Stary Kisielin, Przylep, Zawada, Drzonków/. Oprócz uczestników i ich opiekunów na turniej przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Zielona Góra Mariusz Zalewski oraz dwóch przedstawicieli policji z wydziału Ruchu Drogowego: podkomisarz Katarzyna Świerkowska i aspirant Dariusz Kocur. Turniej przebiegał w czterech etapach: najpierw uczestnicy pod bacznym okiem policjantów sprawdzali swoje umiejętności jazdy na rowerowym torze przeszkód, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzeniu stanu technicznego roweru, potem przyszedł czas na sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Grupa plastyczna w tym czasie wykonywała plakat związany tematycznie z turniejem ,,Jestem bezpieczny na drodze”. Podopieczni pani Elżbiety Lubin przygotowani byli wręcz wzorowo, wykazali się dużym poziomem wiedzy z zakresu ruchu drogowego i jazdą po torze przeszkód.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce – PSP w Drzonkowie/ Kacper Wawrzyniak, Damian Szeląg, Filip Krzywniak/

II miejsce – PSP w Przylepie

III miejsce – PSP w Zawadzie

IV miejsce – PSP w Starym Kisielinie

Najwyższe noty w indywidualnej klasyfikacji zdobył uczeń z naszej szkoły Kacper Wawrzyniak, a praca plastyczna Marty Dudczak i Maćka Puka została wyróżniona.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez wójta Gminy Zielona Góra Mariusza Zalewskiego oraz dyrektor PSP w Drzonkowie Annę Fediuk.

S.N

Zobacz zdjęcia z turnieju

Szkolny Festyn

Serdecznie zapraszamy na szkolny festyn, który odbędzie się na terenie naszej szkoły, 17.06.2014 r. od 17.00- 19.00. W programie przewidziano pełno atrakcji, kiermasze, stoiska z pysznym ciastem, kiermasz używanych podręczników oraz kąciki dla najmłodszych. Pogoda ducha zapewniona, a o inną wszyscy będziemy się starać :-)

Autobus na Szkolny Festyn

16.30- Barcikowice D., Zatonie, Marzęcin

16.50- Ługowo

16.55- Sucha

Wyjazd ze szkoły- 19.10

 

„CZARNE, BIAŁE I CZERWONE…MOŻE JESZCZE TEŻ ZIELONE”

7 czerwca 2014 r.  dwóch uczniów klasy III b, Adrian Bieszczak i Wiktor Szpak odebrali nagrody w kolejnym konkursie plastycznym.

Jego temat był bardzo intrygujący i nietypowy, a mianowicie: „CZARNE, BIAŁE I CZERWONE…MOŻE JESZCZE TEŻ ZIELONE”

Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze. Prace uczniów były niezwykle interesujące i oryginalne.

Na 99 nadesłanych prac nasi uczniowie zdobyli nagrody, ale także cztery wyróżnienia. Do grona wyróżnionych należały następujące uczennice:

Natalka Sadecka z kl. III c, Gabrysia Madej i Dagmara Pawłowska z kl. V c oraz Zuzanna Kojder, uczennica kl. VI b.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów!

Zobacz zdjęcia

Bajkowy Dzień Mamy i Taty

06 czerwca 2014 r. uczniowie z klasy 1 c przygotowali dla rodziców inscenizację pt.” Bajkowy dzień Mamy i Taty”. Młodzi aktorzy wcielili się w znane baśniowe postaci. Życzenia rodzicom składały wróżki, krasnale, a nawet Czerwony Kapturek. Po inscenizacji na gości czekał słodki poczęstunek.

rad2 027

A.Z.

Zobacz zdjęcia

Dzień Rodziny w Oddziale Przedszkolnym

04.06.2014 roku na „Dzikiej Ochli” odbył się długo oczekiwany „Dzień Rodziny”. W środowe popołudnie rodzice wraz z dziećmi i wychowawcą grupy „ O a” wspólnie świętowały Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. Dzieci pod kierunkiem nauczyciela przygotowały dla swoich bliskich część artystyczną, w której pojawiły się piosenki, wiersze i inscenizacje. Na twarzach wszystkich rodziców gościł uśmiech, ponieważ ich pociechy zadały sobie wiele trudu, aby przygotować się do odegrania  każdej ze scen. Były wierszyki o mamie i tacie, nie zabrakło również okolicznościowych piosenek. Po części artystycznej dzieci rozdały prezenty dla swoich rodziców w postaci wykonanych przez siebie pierników – serduszek. Następnie dzieci wraz z rodzicami brały udział w zawodach sportowych, a na końcu atrakcje !!! Pociechy mogły skorzystać z dmuchańców, kul wodnych, przejechać się ciuchcią wokół jeziora oraz popływać na motorówkach. Przyszli pierwszoklasiści byli pod tak wielkim wrażeniem, że nie mieli ochoty wracać do domu! Pozostaje tylko pozazdrościć naszym najmłodszym uczniom…

K. Biernacka

Zobacz zdjęcia

 

 

„Biały Tulipan Rękodzieło”

30.05.2014 dzieci z oddziału przedszkolnego „OA” odwiedzili właściciele „Białego Tulipana Rękodzieło” . Dzieci,  pod okiem profesjonalistów,  ozdabiały pierniki  dla mamy i taty oraz dla siebie z okazji zbliżającego się Dnia Rodziny. Uczniowie wykonywali pierniki ozdobne wg. swoich pomysłów. Mieli do dyspozycji kolorowe ozdoby o przeróżnych kształtach i kolorach. Efekty były zadziwiające, a uśmiech na twarzy rodziców, którzy dostali prezent świadczył o trafionym pomyśle 

            K. Biernacka

Zobacz zdjęcia

ELIMINACJE POWIATOWE KONKURSU,, BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO”

 28 maja 2014 roku  uczeń naszej szkoły, Mateusz Szeląg z klasy Va, wziął udział w konkursie organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Do konkursu przystąpiło dziewiętnastu uczniów z klas V i VI ze szkół podstawowych powiatu zielonogórskiego. Uczestnicy konkursu  pisali test z zakresu pierwszej pomocy, zasad ruchu drogowego i szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz udzielali odpowiedzi ustnej na wylosowane pytanie z wybranego przez siebie zakresu tematycznego.  Ponadto zaprezentowano uczniom najistotniejsze uwagi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ogólnej punktacji Mateusz zajął IV miejsce. Gratulujemy Mateuszowi takiego wyniku oraz wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy. 

S.N.

DSC01360