Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Akrobatyce Sportowej

15 listopada 2014 uczennice naszej szkoły: Marta Dutczak(IV A) i Rozalia Dutczak(II D sportowa) brały udział w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Akrobatyce Sportowej. Wystąpiły w dwóch układach akrobatycznych w trójkach żeńskich. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i o medale było bardzo trudno. Ale i tak gratulujemy wspaniałego występu na imprezie rangi mistrzowskiej na szczeblu wojewódzkim. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w dalszych startach.

P.S.

2014_11_15_Mistrzostwa Woj (18)

2014_11_15_Mistrzostwa Woj (21)

II Turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego

15.11.2014r. w Drzonkowie  rozegrano II Turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego. W zawodach udział wzięło 61 uczniów, reprezentujących 10 szkół. Po ponad 4 godzinach zmagań i rozegraniu 200 pojedynków wyłoniono zwycięzców w ośmiu kategoriach wiekowych. Zwycięstwo w kategorii młodziczek(klasy V-VI) odniosła Paulina Gładka, III miejsce zajęła Julia Dobrowolska. Wśród skrzatów(klasy I-II) zwyciężył uczeń klasy sportowej II d – Damian Danowski. Gratulujemy!

P.S.

1

Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

4 listopada 2014 r. w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się tegoroczne podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Uroczyste otwarcie wernisażu i wystawa pokonkursowa miały miejsce w sali głównej zielonogórskiego BWA, można powiedzieć, że wręczeniu nagród laureatom towarzyszyła wielka gala.

Nasi uczniowie, jak zresztą co roku, również należeli do grona nagrodzonych. Konkurencja była bardzo duża, około 600 nadesłanych prac z 68 placówek !!!

Prace plastyczne zaskakują pomysłowością, wielością zastosowanych technik, pracowitością i kreatywnością uczestników.

Tym bardziej gratulujemy naszym tegorocznym laureatom:

- Janowi Branickiemu z kl. III b

- Hannie Tonder z kl. IV b

- Gabrysi Wesołowskiej  z kl. IV b

Życzymy wielu dalszych sukcesów, a za poprowadzenie i zaangażowanie dziękujemy naszym nauczycielom: Leokadii Gajewczyk, Sylwii Nawrockiej i Katarzynie Sułkowskiej-Kulik.

Zobacz zdjęcia

 

Święto polskiego jabłka

W dniach 28.10 do 31.10 2014r. w naszej szkole odbyło się Święto Polskiego Jabłka. Celem szkolnej imprezy było propagowanie jedzenia owoców i warzyw w szczególności polskich jabłek oraz uświadamianie dzieciom, że Polska w Europie jest prawdziwym zagłębiem jabłkowym. Podczas trwania dni jabłkowych w klasach O – III dzieci uczestniczyły w quizie „ Co wiem o jabłku?” We wtorek 28.10.2014r. cała szkoła w tym nauczyciele i wychowawcy chrupali soczyste, rumiane jabłka, które szkole podarowała Firma Sadownicza Solniki z województwa lubuskiego, której Wszyscy serdecznie dziękujemy, czując jeszcze w ustach pyszny smak solnikowych jabłek. Najmłodsi uczniowie pod kierunkiem Pani Katarzyny Sułkowskiej Kulik uczestniczyli w konkursie plastycznym pt: „ Jabłko” malując jabłka w różnorodnych ujęciach i według własnego pomysłu. Natomiast pod kierunkiem nauczycieli informatyki Pana. Zbigniewa  Michalskiego i Pani dyrektor Haliny Wilk Brzezickiej najmłodsi tworzyli o jabłku komputerowe prezentacje plastyczne. W piątek  31.10.2014r. odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy II A pt:„ Bajki o jabłku.”, przygotowane przez opiekuna Szkolnego Koła PCK „Wiewiórka” Panią Ewę Biernacką, które dopełniło w sposób bardzo interesujący promocję polskiego jabłka. Uczniowie przebrani w postacie z bajek w pięknych, kolorowych strojach zachęcali swoich kolegów i koleżanki do smakowania soczystych jabłuszek. Ponadto na lekcjach uczniowie słuchali i śpiewali piosenki o jabłuszku pełnym snów. W piątek 31.10.2014 r. cała szkoła degustowała upieczone przez rodziców szarlotki, za co rodzicom serdecznie dziękujemy. W czasie trwania święta dzieci akcentowały jabłko w swoich codziennych ubraniach, szkoła zapełniła się dziećmi w zielonych, czerwonych, żółtych kolorach. Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w Internetowym konkursie Co wiesz o jabłku? Jak również wykonali, jak zawsze przepiękne plakaty, które stały się prawdziwą reklamą polskiego jabłka. Plakaty, które z zaciekawieniem oglądają uczniowie oraz przychodzący do szkoły rodzice, stanowią dzisiaj ozdobę szkolnych korytarzy. Prezentacje multimedialne na temat jabłek odbyły się na lekcjach informatyki pod kierunkiem Pana Zbigniewa Michalskiego i Pani Haliny Wilk- Brzezickiej. Największym hitem okazał się jednak pokaz sadowniczo – ogrodniczej mody, który odbył się w czwartek 30.10.2014 r. pod kierunkiem Pani Katarzyny Sułkowskiej Kulik oraz opiekuna Samorządu Szkolnego Pani Katarzyny. Jans. Uczniowie klas IV – VI zaprezentowali się w strojach własnego pomysłu, które wzbudzały ogólny aplauz i podziw i radość. Dni jabłka na pewno zostały zapamiętane przez dzieci naszej szkoły, przez co chętniej będą po te jabłka sięgały.

Opracowała: organizator Jolanta Poprawska pedagog

Zobacz zdjęcia

Quiz- Jabłkowy zawrót głowy

Gorąco zachęcamy do rodzinnego rozwiązania quizu. Pytania skierowane są do Dużych i Małych :-) Rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców odbędzie się na początku listopada. Pamiętajcie, że ten tydzień jest wyjątkowy, pełen witamin, mądrej rozrywki, wspaniałych ogrodowych kreacji oraz pysznych domowych wypieków z jabłkami, wszak to prawdziwe święto Jabłka w naszej szkole! Dbamy o zdrowie :-)

A oto link do quizu:  kliknij tutaj

 

Świetny start Martyny Stempień

W Sulęcinie, 18 października 2014 r. odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wśród finalistów znalazła się nasza uczennica Martyna Stempień, która przeszła eliminacje gminne – I miejsce, powiatowe – IX-te miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Z pośród 97 najlepszych biegaczek województwa lubuskiego w kategorii szkół podstawowych, w biegu na 800 m, Martyna zajęła 24-miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy wspaniałego występu i liczymy na dalsze sukcesy w przyszłości.

NAJPIĘKNIEJSZE BUKIETY JESIENI

Już po raz trzeci w PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ w DRZONKOWIE

rozkwitły dla naszych nauczycieli z okazji ich święta NAJPIĘKNIEJSZE BUKIETY JESIENI.

Coroczny szkolny konkurs cieszył się ogromną popularnością, gdyż z roku na rok przybywa nam tych pięknych bukietów.

Widać, że nasze dzieci mają serca pełne wdzięczności i wyczulone na piękno otaczającego nas świata.

Bardzo cieszy ich kreatywność, zaangażowanie i radość, którą chętnie dzielą się z innymi.

Dziękujemy i życzymy im samych dalszych sukcesów.

                                                                                                    Grono pedagogiczne.

PSP Drzonków- Najpiękniejszy bukiet jesieni

CO SIĘ DZIEJE NA PLASTYCE…

CO SIĘ DZIEJE NA PLASTYCE

ŚWIAT MODY… nie tylko ożywia PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, ale również nasze lekcje tryskają kreatywnością dziewcząt i chłopców naszej szkoły  …

TEATR… na lekcjach plastyki próbujemy konkurować z zajęciami pani Ewy Robak. Czy mamy jakieś szanse w tej dziedzinie sztuki?

 EKSPRESJA… czyli mój ślad w sztuce, to temat lekcji w klasie szóstej, zobaczmy czy uczniowie naprawdę potrafili ją wyrazić!

Pasowanie na ucznia

9 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Swoje święto obchodziły pierwszaki, które zostały przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie. Egzamin zdały celująco. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwolą wymazać ze wspomnień tej uroczystości. Wszyscy zaproszeni goście  byli zachwyceni postawą nowych uczniów. Pani dyrektor Jolanta Szlachetka wielkim ołówkiem dokonała pasowania, a pan Mariusz Zalewski, Wójt Gminy Zielona Góra przygotował na tę okazję małe upominki dla każdego ucznia. Ciepłe słowa jakie padły z ust zaproszonych gości  sprawiły, że uśmiech pojawił się nie tylko na twarzach pierwszaków, ale i ich Rodziców. Życzymy wszystkim samych sukcesów  i wielu powodów do dumy.

Zobacz zdjęcia

Zakończenie akcji Pola Nadziei

    Od 4 lat w naszej szkole organizujemy sprzedaż cebulek żonkili jednocząc się,  z osobami chorymi w Hospicjum w Zielonej Górze. Pola Nadziei realnie pomagają ludziom w zaawansowanej, nie poddającej się leczeniu przyczynowemu chorobie nowotworowej. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie i Publicznego Gimnazjum  w Drzonkowie dobrze znają ten trudny temat. Panie Marzena Jakubowska, Beata Drgas prowadzą lekcje prezentując film i omawiając trudy hospicyjnej rzeczywistości. Pani Anna Adamcio-Bezaniuk i Małgorzata Kozłowska również nieustannie motywują nas do działania. W naszej szkole po raz kolejny działy się cuda. UWAGA! SPRZEDALIŚMY 3600 KWIATOWYCH CEBULEK! Rekord ubiegłoroczny -1700 poprawiliśmy o 1900 cebulek! CUD! To co wydarzyło się w naszej szkole to dowód, że do tworzenia Pól Nadziei trzeba dobrze przygotować grunt ! Nie tylko w znaczeniu przekopania rabatki, ale przede wszystkim grunt w sercu. Ile trzeba mieć w sobie dobra, żeby kupić jedną cebulkę żonkila przeznaczając na to swoje oszczędności 10 x 10 groszy. Ogrom! Spotkaliśmy również uczniów, którzy sprawili prawdziwą niespodziankę przychodząc na „zakupy” po np. 200 cebulek i dzierżąc w ręku spis osób, od których przyjęły zamówienia. Nina Łukaszewicz, Kamila Rypson, Natalia Krakowiak, Jagna Prętka, Kinga Szczygieł, Laura Biernat, Iga Dąbrowska, Zuzanna Wałecka, Piotr Pisański przeprowadzili akcję                  w rodzinie i u sąsiadów – prowadząc lokalne Pola Nadziei. Rodzice podczas szkolnych zebrań też kupowali cebulki żonkili i motywowali swoje dzieci do podjęcia aktywności w tym zakresie. Trzeba mieć duże serce, żeby  w tak młodym wieku myśleć o innych! Wiemy, że macie w sobie ogromną wrażliwość, wiemy też, że co roku będziecie zarażać Polami Nadziei kolejne osoby. W ramach promowania akcji pani Małgorzata Kozłowska przyjęła  zaproszenie pana redaktora Andrzeja Nawrockiego i na antenie Radia Zachód opowiadała co oznacza hasło  GRUNT TO PRZYGOTOWAĆ GRUNT DO AKCJI POLA NADZIEI i jak to się robi w naszej szkole.

            26.09.2014r pojechaliśmy do hospicjum, aby pracownicy w obecności pani dyrektor Anny Kwiatek przeliczyli zgromadzone w puszkach pieniądze. Wszyscy byli pod wrażeniem. Pani Dyrektor wyraziła się w ten sposób: „Gdy przychodzą ludzie z różnych placówek i pytają ile na początek mają wziąć cebulek, może 100? Odpowiadam: „Jedźcie do Drzonkowa i zapytajcie jak się to robi!”

            Dziękujemy wszystkim: Dyrekcji, Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Wszystkim Pracownikom Szkoły. Każdy wykazał wrażliwość i poświęcił czas. Uczniowie klasy 6b przez kilka kolejnych dni sprzedawali cebulki żonkili podczas długich przerw. Asia Serniak, Wiktoria Lagiera, Martyna Brzezińska, Kacper Mróz pojechali w sobotę 27.09.2014 do Zielonej Góry na uroczystą część akcji Pola Nadziei, aby przed Palmiarnią posadzić cebulki żonkili. Można by długo wyliczać. Wszyscy jesteście ważni. Relacja fotograficzna na stronie szkoły.

            A na wiosnę znowu będziemy optymistycznie nastawieni do życia, gdy w naszych ogrodach zakwitną „Pola Nadziei”

Zobacz zdjęcia