Konkurs pt. ” Jan Paweł II moim Nauczycielem i Mistrzem „

24 kwietnia 2015 r. w Sali Centrum Jana Pawła II, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, w Zielonej Górze odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie pt. ” Jan Paweł II moim Nauczycielem  i Mistrzem „,. Z naszej szkoły nagrodzone zostały:

Julia Moszkowicz     –   I miejsce      -  kategoria plastyczna – medal

Kinga Lachowicz      -   I miejsce      -  kategoria plastyczna – medal

Paulina Gładka         –   II miejsce     -  kategoria plastyczna – medal

Weronika Kuchta      - Wyróżnienie- kategoria plastyczna –rysunek  

    Uczniowie otrzymali nagrody: ciekawe upominki i dyplomy, które rozdano w przepięknej atmosferze, pełnej powagi, potem zostaliśmy wspaniale ugoszczeni i zaproszeni do słodkiego poczęstunku. Na zakończenie oglądaliśmy i podziwialiśmy prace uczestników konkursu w trzech kategoriach. Z wielkim zainteresowaniem oglądnęliśmy nagrodzone prezentacje multimedialne. Była to już szósta edycja konkursu, czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun: Beata Drgas i Marzena Jakubowska

20150424_11263020150424_112617

Savoir – vivre- sprawdź się :-)

Savoir – vivre, po francusku dosłownie „umieć żyć”- sprawdź się.

W związku z Tygodniem Dobrych Manier, zachęcamy do wzięcia udziału w internetowym konkursie skierowanym do naszych uczniów. Zapraszamy do zabawy również rodzinkę :-)

Internetowy konkurs

Złoto i brąz w finale wojewódzkim!

21 kwietnia 2015 r. w  Kostrzynie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział po 8 najlepszych drużyn chłopców i dziewcząt. Drużyny, które dotarły na ten szczebel rozgrywek musiały przejść eliminacje gminne, ośrodkowe, powiatowe, rejonowe oraz półfinały wojewódzkie. Wśród najlepszych drużyn naszego województwa znalazły się reprezentacje SP Drzonków. Chłopcy z Drzonkowa okazali się najlepsi, zdobywając złote medale i tytuł mistrza województwa, dzięki temu uzyskali awans na Mistrzostwa Polski (Rawa Mazowiecka, 21-23.05.2015) SP Drzonków reprezentowali: Kopecki Andrzej, Krzywniak Jakub. Wielkie brawa należą się również dla: Julii Dobrowolskiej i Pauliny Gładkiej – SP Drzonków, które wywalczyły brązowe medale.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w turnieju brali udział między innymi – Mistrz Polski Młodzików, reprezentant kraju Samuel Kulczycki oraz wielu czołowych młodzików i młodziczek naszego województwa. Wszyscy w/w uczniowie są zarazem zawodnikami ZKS-u Drzonków i są uczestnikami projektu „Moim hobby jest sport” dofinansowanym przez Miasto Zielona Góra. Gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Polski!

P.S.

Test sprawnościowy dla kandydatów do klasy sportowej

Uprzejmie informujemy, że w naszej szkole,  22.04.2015 r. o godz.17.00 na sali gimnastycznej odbędzie się test sprawnościowy dla kandydatów do I klasy sportowej w roku szkolnym 2015/2016. Do testu przystępują dzieci, których rodzice wcześniej złożyli deklarację.

Świąteczne życzenia

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności. Niech symbol Boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia.
Wesołych Świąt!

paula kołacka ocean 4b

 

Wielkanoc kartka wielkanocna oliwia mróz 4b

Nabór do Oddziału Przedszkolnego trwa

Od 16 marca do 3 kwietnia 2015 roku trwa przyjmowanie wniosków – nabór do Oddziału Przedszkolnego  na rok szkolny 2015/2016. Wniosek o przyjęcie dziecka   oraz niezbędne oświadczenia można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Zielona Góra (TUTAJ) lub w szkole. Wniosek można również wypełnić elektronicznie TUTAJ, nie zapominając o wydrukowaniu i podpisaniu. Komplet dokumentów  z wymaganymi podpisami rodziców należy złożyć osobiście w placówce.

Przypominamy, że wniosek składają rodzice tylko w placówce pierwszego wyboru!

 

NABÓR ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 

Spotkanie informacyjne

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie zaprasza rodziców dzieci przyszłych klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 kwietnia 2015 r., o godz. 17.00 w siedzibie naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.

NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ !!!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie ogłasza nabór do klasy sportowej o profilu pływanie, tenis stołowy (klasa I) na rok szkolny 2015/2016

 Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i rodziców do zapoznania się z regulaminem klas sportowych i skorzystania z naszej oferty. Termin składania wniosków – 13.04.2015 r. 

Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt ze szkołą osobiście lub telefonicznie 

lub u nauczycieli w-f: Krzysztof Lubin 792-023-475, email: k.lub@poczta.fm Paweł Sroczyński 607-353-243, e-mail: pawelsroczynski@wp.pl

Barbara Kapłon 697-884-999, email: barbara.kaplon@wp.pl

 

REGULAMIN KLASY SPORTOWEJ  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DRZONKOWIE

 

 1. Klasa sportowa funkcjonować będzie przez trzy kolejne lata nauczania wczesnoszkolnego.
 2. Istnieje możliwość kontynuacji szkolenia sportowego w klasach IV – VI.
 3. W klasie sportowej będzie prowadzone szkolenie sportowe z zakresu pływania i tenisa stołowego.
 4. Szkolenie sportowe odbywa się z wykorzystaniem obiektów szkolnych oraz WOSiR Drzonków.
 5. Szkoła Podstawowa Drzonkowie współpracuje z Zielonogórskim Klubem Sportowym Drzonków oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Współpraca dotyczy w szczególności ustalenia kryteriów rekrutacji do szkoły,  szkolenia sportowego zawodników, uczestnictwa w zawodach, uczestnictwa w obozach sportowych, udostępnienia obiektów sportowych.
 6. Zajęcia w klasie sportowej prowadzą nauczyciele, specjaliści z uprawnieniami trenerskimi i instruktorskimi w tym kierunku.
 7. Program szkolenia sportowego klasy sportowej, realizowany jest równolegle z programem nauczania uwzględniającym podstawę programową kształcenia ogólnego określoną w przepisach w sprawie podstawy programowej wychowania wczesnoszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.
 8. W ramach programu szkolenia sportowego szkoła będzie organizować dla uczniów oddziału sportowego  udział: w obozach szkoleniowych(zimowe i letnie), w rozgrywkach sportowych w ramach kalendarza SZS i LOZTS.
 9. Utworzona klasa funkcjonuje na zasadach  oddziału sportowego, a obowiązkowy wymiar godzin zajęć sportowych wynosi 10 godzin tygodniowo.
 10. W oddziale sportowym będzie realizowany autorski program szkolenia sportowego zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną i zatwierdzony przez dyrektora szkoły.
 11. W ramach obowiązkowego tygodniowego wymiaru godzin zajęć sportowych są realizowane obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego, przewidziane w ramowym planie nauczania szkoły podstawowej i wynoszą one 3 godz.
 12. Zadaniem szkoły będzie stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją innych zajęć dydaktycznych.
 13. W przypadku, gdy uczeń klasy sportowej, który ze względu na kontuzje lub inną czasową niezdolność do wykonywania ćwiczeń fizycznych nie bierze udziału w zajęciach sportowych, uczęszcza na pozostałe zajęcia dydaktyczne.
 14. Uczniowie klasy sportowej automatycznie stają się członkami Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków.
 15. Uczniowie klasy sportowej zobowiązani są dwa razy w roku do okresowych badań lekarskich  w specjalistycznych placówkach medycznych.
 16. Uczniów nie kwalifikujących się do dalszego szkolenia sportowego, na podstawie opinii nauczyciela/trenera prowadzącego zajęcia lub  opinii lekarza, przenosi się od nowego roku szkolnego do klasy działającej na zasadach klasy ogólnej.
 17. Regulamin wchodzi w życie po uchwaleniu przez Radę Pedagogiczną w dniu 25.03.2013r.

 

 Warunki przyjęcia dziecka do klasy sportowej:

- bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej;

- w przypadku liczby chętnych większej niż liczba miejsc w klasie w celu przeprowadzenia rekrutacji Dyrektor szkoły powołuje szkolną komisję rekrutacyjno-kwalifikacyjną.

- spełnienie norm sprawnościowych podczas testów kwalifikacyjnych obejmujących kontrolę i ocenę wybranych parametrów sprawności fizycznej ogólnej i ukierunkowanej (skoczność, zwinność, szybkość, gibkość, koordynacja wzrokowo-ruchowa);

- pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych, o ile dziecko spełni wyżej

Testy sprawnościowe odbędą się  w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie we wcześniej podanym terminie

 Testy sprawnościowe oparte będą na wybranych próbach Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej oraz próbie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 Lista osób przyjętych do oddziału sportowego zostanie podana do wiadomości zgodnie z terminarzem

 

Pisarz i podróżnik – Łukasz Wierzbicki, w naszej szkole!

Jak chcielibyście pojechać do Afryki…..w wyobraźni, to polecamy spotkania z wyjątkowym pisarzem – podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim,  autorem m.in. książki pt. „AFRYKA  KAZIKA”,  który w klimacie  marzeń i wirtualnej rzeczywistości przybliży uczestnikom  tajemnice dalekiego kontynentu.

Właśnie w miniony wtorek,  24 marca br., uczniowie klas: 0, 1 i 2  Publicznej Szkoły  Podstawowej  w Drzonkowie oraz   przedszkolaki  z Raculi, odbyli  małą przygodę do Afryki. A co się działo, co każde dziecko widziało, to najlepiej zapytać najmłodszych. Wcześniej jednak duża grupa przeczytała prawdziwą historię Kazimierza Nowaka, który poznał Afrykę na rowerze. Co zaś przeżył,  przeczytać można w książce  Ł.Wierzbickiego. Więc  dzieci  czytały,  świat afrykański namalowały,  zwierzaki i przygody podziwiały,  rysunków sporo dostarczały. Wystawę  zrobiliśmy – małą Afrykę mieliśmy.  Wspaniały  pisarz  nam  opowiadał, jak  się  z rowerem na pustyni  Kazik  zmagał. Co było dalej?  Sami  poczytajcie. A jak  los w przyszłości sprzyjać  będzie – Afrykę  odwiedzajcie.

         Otrzymaliśmy też super prezent od naszego gościa:  dodatkowo zapoznaliśmy się z historią niedźwiadka, czyli „sekretami” zapisanymi w kolejnej książce pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Zresztą, przeczytajcie sami, a zechcecie żyć marzeniami…..Wszystkim zainteresowanym polecamy przeczytanie informacji o pisarzu na stronie internetowej: www.lukaszwierzbicki.pl,   a tym, co  lubią spotkania na żywo, niech zorganizują je u siebie.

marzec 2015 105 marzec 2015 114

Od 16 marca rusza nabór do Oddziału Przedszkolnego i przedszkoli w Zielonej Górze

DRODZY RODZICE!

Od 16 marca do 3 kwietnia 2015 roku rozpoczyna się przyjmowanie wniosków – nabór do Oddziału Przedszkolnego  na rok szkolny 2015/2016. Wniosek o przyjęcie dziecka   oraz niezbędne oświadczenia można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Zielona Góra (TUTAJ) lub w szkole. Wniosek można również wypełnić elektronicznie TUTAJ, nie zapominając o wydrukowaniu i podpisaniu. Komplet dokumentów  z wymaganymi podpisami rodziców należy złożyć osobiście w placówce.

Przypominamy, że wniosek składają rodzice tylko w placówce pierwszego wyboru!

 

NABÓR ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY